EJoR6.jpg

مدیر مركز موسیقی حوزه هنری، از تجدید چاپ آلبوم موسیقایی «سعدی نامه»، به مناسبت بزرگداشت روز سعدی و استقبال مخاطبان از این آلبوم، در چند سال اخیر خبر داد.

رضا مهدوی توضیح داد: در تداوم تولید آثار خاص، كه مضامین و یا اشعار آنها در ارتباط با شاعران کلاسیک ارزشمند ادب پارسی است، از سال 86 تصمیم به تولید آثاری در این زمینه گرفتیم، كه آلبوم موسیقایی «سعدی نامه» با آهنگسازی ارشد طهماسبی و صدای سالار عقیلی (از فارغ‌التحصیلان هنرستان موسیقی حوزه هنری )، از جمله آنهاست.

او ادامه داد: آلبوم موسیقایی «عطارنامه» هم در ردیف تولیدات ما بود، كه خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد و قرار است، آلبوم‌های «رودکی نامه»، «فردوسی نامه» ، «حافظ نامه»، «مولوی نامه» و «نظامی نامه» در همین راستا منتشر شود.

«سعدی‌نامه» آلبومی با آواز «سالار عقیلی» به‌ آهنگسازی «ارشد تهماسبی» و نوازندگیِ «گروه دستان» است، كه توسط مركز موسیقی حوزه‌ هنری و با تكیه بر اشعار سعدی، در سال 86 منتشرشد.

ارشد طهماسبی ـ آهنگساز این آلبوم ـ نیز معتقد است : شعرهایی كه از دیوان شیخ اجل سعدی برداشته‌ام، غیر ازترانه آخر، تا آنجا كه می‌دانم، به كار گرفته نشده است. نیتم آن بود كه در تفال به دیوان‌ سعدی هیچ شعری را پس نزنم، حتی آن‌هایی را كه عبارت عربی داشتند.

 


ادامه مطلب