VkqA.jpg

نمایشگاه نقاشی‌های رضا بنی‌صدر از امروز در گالری دی، نقاشی‌های محمد حمزه در گالری اثر و نقاشی‌های سمیه دادرس در گالری ایست برپا می‌شود.

در نمایشگاه رضا بنی‌صدر تازه‌ترین نقاشی‌های این هنرمند جوان با سبک مدرن و آبستره به روی دیوار می‌رود.

رضا بنی صدر متولد 1332 است و از دانشگاه هنرهای زیبای پاریس در رشته معماری فارغ التحصیل شده است. او از 10 سال پیش با گذراندن چند دوره کارگاه نقاشی در فرانسه و کانادا نقاشی را آغاز کرد و بعدها از نظرات بابک اطمینانی و مصطفی دشتی بهره برد. او در آثارش برای رنگ اصالت ویژه‌ای قائل است و با آگاهی از جادوی روانشناسی رنگ‌ها سعی در خلق فضا‌ها و مفهوم‌های تازه دارد و چنانکه خود می‌گوید در آفرینش این مفهوم‌ها بسیار تحت‌تاثیر اندیشه‌های میشل فوکوست.

بنی‌صدر که به پشتوانه دانش معماری سالها از قدرت طراحی برخوردار است، پس از گذراندن دوره‌های کاری کانسپچوال، هنرمفهومی ، فیگوراتیو و ... اکنون به آبستره رسیده است.

نمایشگاه نقاشی‌های رضا بنی صدر از امروز هشتم اردیبهشت ماه - در گالری دی افتتاح می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند تا 19 اردیبهشت روزانه از ساعت 16 تا 20 از این آثار به نشانی نیاوران،پائین تر از سه راه اقدسیه،تنگستان چهارم کوچه ناز یک،بن بست ترانه پلاک3زنگ اول دیدن كنند.

همچنین نمایشگاه نقاشی‌های سمیه دادرس با عنوان «سیاه و دلقك» امروز در گالری ایست رو در روی علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. این مجموعه امروز از ساعت 17 تا 21 افتتاح می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند تا روز دوشنبه - 18 اردیبهشت ماه - از ساعت 17 تا 20 از این آثار دیدن كنند.

نقاشی‌های محمد حمزه در گالری اثر نیز «واقعیت یا حقیقیت» نام دارد كه از امروز تا 27 اردیبهشت ماه پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد.

علاقه‌مندان می‌توانند روزهای یكشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 11 تا 20 و جمعه‌های غیر افتتاحیه از ساعت 16 تا 20 به نشانی ایرانشهر،خیابان برفروشان،روبروی خانه هنرمندان ایران ،شماره 16 از این آثار دیدن كنند. گالری روزهای شنبه تعطیل است.

 


ادامه مطلب